Seyahat Sigortası
Pasaport Türleri
Vize Rejim Tablosu Nedir?
Hangi Tip Vize Almalıyım?

Seyahat Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası Vize İşlemlerinde Zorunlu mudur?

Bir çok ülke, vize başvurusu esnasında sizden mutlaka seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı istemektedir. Yaptıracağınız seyahat sigortasının bir kopyasını, orijinal veya fotokopi olarak dosyanıza koymak zorundasınız. 

Dosyanıza koyacağınız seyahat sağlık sigortasının geçerliliği, gerçek olup olmadığı, konsolosluklar tarafından mutlaka kontrol edilmektedir. Lütfen bu konuda çok dikkatli olunuz, aksi takdirde sahte evrak düzenlemekten ret ve ihtar alabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortanızın, seyahat tarihinizden bir gün önce başlıyor olmasını ve bitiş tarihinin seyahatten dönüş tarihinizden bir gün sonra bitiyor olmasını önemle tavsiye ediyoruz.

Bazı konsolosluklar seyahat sağlık sigortanızın en az 15 ( on beş günlük) veya 30 ( otuz ) günlük düzenlenmiş olmasını şart koşmaktadır. Vize başvurusu yapmadan önce, mağdur olmamak için veya işlemlerinizin çabuk bitmesi için başvuracağınız ülkenin bu konudaki prosedürünü mutlaka öğrenmelisiniz.

Seyahat sağlık sigortanız ile dikkat etmeniz gereken en önemli kurallar aşağıdaki gibidir;

- Gidiş - dönüş tarihlerinizi kapsamalıdır, 
- İstenen teminat miktarında yaptırılmalıdır,
- Gideceğiniz ülke veya ülkeleri içine almalıdır ve poliçe üzerinde tüm dünya, schengen ülkeleri ve benzeri açıklamalar mutlaka yazılı olmalıdır,
- Seyahat esnasında başınıza gelebilecek durumlar ile ilgili ödemeleri açıklamaları ve ödenecek miktarları poliçe üzerinde belirtiliyor olmalıdır,
- Hem İngilizce hem Türkçe dökümler hazırlanmalıdır,
- Mutlaka kaşeli - imzalı olmalıdır,
- Adınız, soyadınız ve doğum tarihiniz mutlaka yazmalıdır, pasaport üzerindeki bilgiler ile aynı olmalıdır,
- Belge üzerinde oynama, düzeltme veya karalama yapılmamalıdır,
- Seyahatinizi zorunlu nedenlerle iptal etmeniz gerekse bile, vize işlemleri sonuçlanmadan kesinlikle iptal edilmemelidir.
- Seyahatiniz boyunca yanınızda bulunmalıdır,
- Vize için başvuru yapacak her bir birey için ayrı ayrı poliçe hazırlanmalıdır.

 

** Detaylı bilgi almak için ; 0 232 482 03 00 veya 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Adres:  Akdeniz Cad. Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:1 Daire:105 Pasaport / İZMİR 

Gsm: 0 554 433 79 39      

Email:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

S5 Box